Europejski festiwal szkła Wrocław. Play With Glass. Miejsca ze szklaną sztuką w Europie.

Redakcja

22 marca, 2024

Ekscytujące wycieczki do palety z przyciemnianym szkłem

Od kilku lat obserwuje się coraz większe zainteresowanie sztuką szklarską. Doprowadziło to do powstania wielu nowych festiwali i miejsc docelowych w Europie. Jednym z najbardziej obiecujących kierunków szklarskich w Europie jest Francja. Jest domem dla jednych z najstarszych i najbardziej prestiżowych hut szkła na świecie. Dlatego zasługuje na miejsce na naszej liście najlepszych Europejskich Festiwali Szkła.

10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Europie dla miłośników sztuki ze szkła

zkła to termin opisujący dzieła sztuki ze szkła, w tym współczesną rzeźbę szklaną. Kawałki te są często kolorowe i zwykle są tworzone ze stopionego szkła. Najbardziej znanym miejscem dla miłośników sztuki ze szkła w Europie jest Andora. Kraj stał się pierwszym na świecie kierunkiem turystycznym tego rodzaju pracy, a prawie połowa ludności jest zaangażowana w handel. 1) Andora. 2) Murano, Włochy. 3) Wenecja, Włochy. 4) Escalante, Hiszpania. 5) Valldemossa/Mallorca, Hiszpania. 6) Turyn, Włochy. 7) Bristol i Bath Anglia. 8) Sankt Petersburg i Moskwa Rosja. 9) Kraka.

Co sprawia, że każda lokalizacja jest wyjątkowa i dlaczego warto ją odwiedzić?

Europejski Festiwal Szkła to święto sztuki i designu ze szkła z całej Europy. Obejmuje dwutygodniowy festiwal w Holandii z różnorodnymi doświadczeniami. Warto odwiedzić, aby zobaczyć, jak różne kultury wykorzystują szkło i jak różną kreatywność inspiruje ten materiał. W całej Europie istnieje wiele wyjątkowych miejsc do odwiedzenia dla zainteresowanych materiałem. W Niemczech zatrzymaj się przy katedrze w Kolonii oraz Muzeum Sztuki Współczesnej Uniwersytetu w Bonn. We Francji odwiedź Saint-Étienne-du-Rouvray, aby zobaczyć muzeum poświęcone wyłącznie szkłu, Domaine de Chantilly z dużą galerią sztuki, w której znajduje się wiele rzeźb Rodina i Notre Dame de Paris ze słynnymi witrażami.

Czego można się spodziewać po Europejskim Festiwalu Szkła we Wrocławiu?

Jakie są najważniejsze wydarzenia Europejskiego Festiwalu Szkła we Wrocławiu?

Europejski Festiwal Szkła we Wrocławiu to trzydniowe wydarzenie prezentujące sztukę szklaną najwybitniejszych europejskich artystów. Festiwalowe wydarzenia podzielone są na pięć głównych kategorii:
  1. Ceremonia otwarcia
  2. Prowadzące wykłady o szkle
  3. Wystawa wyrobów szklanych
  4. Wystawa wyrobów szklanych z całego świata
  5. Ceremonia zamknięcia

Sale wystawowe – gdzie znaleźć sztukę szklaną, która urzeka i inspiruje

Sztuka na szkle to forma sztuki wizualnej i dotykowej, która powstaje poprzez manipulowanie stopionym szkłem. Hale wystawowe są na całym świecie, a niektóre z nich omówimy w tym artykule.

Dzień z życia artysty szkła na Europejskim Festiwalu Szkła we Wrocławiu

Europejski Festiwal Szkła we Wrocławiu to coroczna impreza, która odbywa się w polskim mieście Wrocław co roku w listopadzie. Wystawa odbywa się w Muzeum Starożytnego Wrocławia. Impreza obejmuje dzieła sztuki ze szkła, artystów i warsztaty szklarskie, a także koncerty i wykłady. Festiwal trwa zwykle około dwóch tygodni i gromadzi około 200 artystów szkła z różnych krajów.

Kursy mistrzowskie – bądź kreatywny z czołowymi europejskimi artystami!

European Glass Master Classes i warsztaty są okazją do uczenia się i pracy z mistrzami w swojej dziedzinie. Dają możliwość wyzwolenia się kreatywności i wypróbowania nowych umiejętności podczas odkrywania bogatej historii europejskiej sztuki szkła. Warsztaty są skierowane do wszystkich poziomów wiedzy, od początkujących po doświadczonych artystów. Na zajęciach przyjmujemy wszystkie formy sztuki szklanej, takie jak szkło gorące, szkło zimne, witraże i prace topione.

Zapoznaj się z warsztatami dla dorosłych i dzieci!

Warsztaty mogą być sposobem na wprowadzenie i dzielenie się wiedzą i umiejętnościami. Mogą być również formą rozrywki, ponieważ poznajemy różne techniki i angażujemy się w materiały. W tej sekcji omówiono, czym są warsztaty, jakie dają korzyści i jak działają. Mamy nadzieję, że podobają Ci się treści wymienione w tej sekcji!

Polecane: